شهر کوچک قانون ازدواج شناسنامه قدیمی ترین

شهر کوچک: قانون ازدواج شناسنامه قدیمی ترین پنهان کردن دانشنامه حقوقی حبس ازدواج

گت بلاگز اخبار اجتماعی آ‌تش‌سوزی هورالعظیم صددرصد عمدی بود/ رتبه اول را در فرسایش آب و خاک در دنیا داریم ، رییس شرکت محیط زیست

حدودا تالاب‌های کشور خشک شده است است و تالاب هامون میانگین در 30 سال گذشته 1.6 میلیارد متر مکعب آب داشت که امروز به 6 میلیون هم نمی‌رسد.

آ‌تش‌سوزی هورالعظیم صددرصد عمدی بود/ رتبه اول را در فرسایش آب و خاک در دنیا داریم ، رییس شرکت محیط زیست

رییس شرکت محیط زیست: آ تش سوزی هورالعظیم صددرصد عمدی بود/ رتبه اول را در فرسایش آب و خاک در دنیا داریم

عبارات مهم : ایران

حدودا تالاب های کشور خشک شده است است و تالاب هامون میانگین در 30 سال گذشته 1.6 میلیارد متر مکعب آب داشت که امروز به 6 میلیون هم نمی رسد.

مدیر شرکت حفاظت از محیط زیست کشور آتش سوزی های اخیر در بخش عراقی تالاب هورالعظیم را عمدی عنوان و از کم کاری طرف عراقی در این زمینه انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا، عیسی کلانتری مدیر شرکت حفاظت از محیط زیست کشور در هشتمین اجلاس شورای عالی استان ها راجع به پرسشها زیست محیطی کشور اظهار داشت: استفاده نابجا از انرژی و تکنولوژی باعث تخریب محیط زیست شده است است.

آ‌تش‌سوزی هورالعظیم صددرصد عمدی بود/ رتبه اول را در فرسایش آب و خاک در دنیا داریم ، رییس شرکت محیط زیست

کلانتری افزود: در هفتاد سال گذشته استفاده از آب های زیرزمینی موجب شده است است که محیط زیست با پرسشها جدی مواجه شود و از زمانی که استفاده نابجا از تکنولوژی شروع شد همزمان غارت محیط زیست شروع شد.

وی گفت: سیاست های غیرپایدار سیاست های تحمیلی و سیاست های حاصل از محدودیت های بین المللی باعث شد که نخستین قربانی محیط زیست باشد.

حدودا تالاب‌های کشور خشک شده است است و تالاب هامون میانگین در 30 سال گذشته 1.6 میلیارد متر مکعب آب داشت که امروز به 6 میلیون هم نمی‌رسد.

رئیس شرکت حفاظت از محیط زیست کشور بیان داشت: خودکفایی گندم در سال های 58 و 59 اتفاق افتاد و مراتع را تبدیل به کشت گندم کرده ایم که کشور در این حوزه استقلال داشته باشد که این اقدام باعث شد خاک و مراتع تخریب شود و ما را به نخستین کشور در تخریب خاک در دنیا تبدیل کرد. براساس گزارش های واصله سالیانه بالای 12 تن در هکتار زیاد کردن خاک در کشور داریم که این عنوان نه ربطی به آمریکا و نه اسرائیل دارد و سیاست های غلط 4 دهه گذشته باعث این عنوان شد.

وی گفت: بدون توجه به پیامدها، اقداماتی را انجام دادیم و چون علمش را نداشتیم و به حرف کارشناسان فهیم گوش نکرده ایم و گفتیم آنها پسماندهای طاغوت هستند امروز به نقطه ای رسیده ایم که رتبه یک در فرسایش آب و خاک هستیم.

کلانتری گفت: سیاست های غیرعلمی، احساسی و ناپایدار و همینطور سیاست های کوتاه مدت وضع محیط زیست کشور را خیلی بدتر از چیزی کرده است که فکر می کنیم.

آ‌تش‌سوزی هورالعظیم صددرصد عمدی بود/ رتبه اول را در فرسایش آب و خاک در دنیا داریم ، رییس شرکت محیط زیست

وی گفت: محیط زیست امانت نسل های دیگر است و ارث پدری ما نیست و در هزار سال گذشته بدترین امانتدار بوده ایم و چیزی از محیط زیست باقی نگذاشته ایم.

رئیس شرکت حفاظت از محیط زیست کشور با اشاره به اینکه ما در حوزه محیط زیست اطلاعات نادرست به مردم می دهیم گفت: 50 سال پیش 132 میلیارد متر مکعب آب های تجزیه پذیر داشته ایم تا در چند سال گذشته به کمتر از 90 میلیارد متر مکعب رسیده است.

حدودا تالاب‌های کشور خشک شده است است و تالاب هامون میانگین در 30 سال گذشته 1.6 میلیارد متر مکعب آب داشت که امروز به 6 میلیون هم نمی‌رسد.

وی گفت: بسته های اجرایی موظف به اجرای قانون، منویات مقام معظم رهبری و دستورات نمایندگان است که همین عنوان باعث ایجاد مشکلاتی شده است است.

کلانتری با اشاره به اینکه شرکت محیط زیست یک وظیفه اجرایی از مراجع چهارگانه دارد، گفت: اگر به قانون عمل کنیم 80 درصد صنعت کشور باید تعطیل شود و هیچکدام از شما نمی توانید جلوی این عنوان قرار بگیرید.

آ‌تش‌سوزی هورالعظیم صددرصد عمدی بود/ رتبه اول را در فرسایش آب و خاک در دنیا داریم ، رییس شرکت محیط زیست

وی گفت: از نظر قوانین محیط زیست عسلویه همین امروز باید تعطیل شود و اگر بخواهیم استانداردهای بین المللی را در حوزه اقتصادی کشور اجرایی کنیم 80 درصد صنعت کشور باید تعطیل شود. خیلی از نیروگاه ها، پالایشگاه ها، مراتع کشاورزی و دامداری های کشور باید تبدیل شود.

رئیس شرکت حفاظت از محیط زیست کشور با اشاره به اینکه پالایشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران در صورت اجرای قوانین محیط زیست باید تعطیل شود گفت:اگر این اتفاق صورت بگیرد جلوی پمپ بنزین های پایتخت کشور عزیزمان ایران صف های چند کیلومتری تشکیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از ابتدا جهت هیچکدام از طرح ها مطالعات زیست محیطی نداشته ایم گفت: امروز اصفهانی ها جهت خوردن آب آشامیدنی نیز با مسئله مواجه هستند و هنگامی که که صحبت از احیای تالاب ها می کنم به بنده می خندند.

کلانتری گفت: حدودا تالاب های کشور خشک شده است است و تالاب هامون میانگین در 30 سال گذشته 1.6 میلیارد متر مکعب آب داشت که امروز به 6 میلیون هم نمی رسد.

وی گفت: هنگامی که سیاست های کوتاه مدت به محیط زیست غلبه می کند موجب می شود که با پرسشها متعددی در محیط زیست مواجه شویم و هنگامی که که همه چیز را با پول و اقتصاد تعقیب می کنیم باید شاهد چنین اتفاقاتی در حوزه زیست محیطی نیز باشیم.

رئیس شرکت حفاظت از محیط زیست کشور گفت: کشور عزیزمان ایران تنها کشوری در دنیا است که از تمام آب های تجزیه پذیر استفاده می کند و بالای 40 درصد از آب های تجزیه پذیر استفاده می شود.

وی خاطرنشان کرد: در فصل زمستان با ارزش ذرات کمتر از 2.5 میکرون و 10 میکرون به علت اینکه قابل رویت است شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران تعطیل می شود ولی 4 روز در تیر ماه شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با ازون بالای 155PPM مواجه بود که این یعنی سم خالص ولی پایتخت کشور عزیزمان ایران را تعطیل نکردند. چون کسی این آلودگی را در هوا نمی دید.

کلانتری گفت: به علت گرما و ترافیک اکسیژن به ازت تبدیل می شود و ما هنوز اصرار داریم که در کلانشهرها خودروها زیاد کردن یابد و در پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت هر دو نفر یک ماشین تردد می کند.

رئیس شرکت حفاظت از محیط زیست کشور گفت: از سویی دیگر اجازه نمی دهند قیمت سوخت را زیاد کردن دهیم و بنزین مناسب نیز با قیمت فعلی تولید نمی شود.

وی درخصوص پسماند نیز اظهار داشت: امروز شمال کشور قربانی پسماند شده است است و مسئله مردم پسماند است نه تولید ملی.

کلانتری خاطرنشان کرد: رودخانه های شمال کشور در حال حاضر جانوری ندارند و در 50 کیلومتر نهایی رودخانه شمال اثری از موجودات زنده نیست و این به واسطه حرف های یک بام و دو هوای بعضی از نمایندگان مجلس است.

وی گفت: ما اگر بخواهیم مطلق به محیط زیست فکر کنیم کشاورزی و صنعت کشور باید تعطیل شود. مسئله آب کشور در حال حاضر کشاورزی است و بنده با بازچرخانی آب موافق هستم در صورتی که در این خصوص به درستی اقدام شود.

کلانتری خاطرنشان کرد: حکومت هر لحظه راه حل های کوتاه مدت را به بلند مدت ترجیح داده است و همین عنوان مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی گفت: بنده چند روز پیش در عسلویه حضور داشتم و در آنجا که 35 هزار نفر زندگی می کردند نمی توانستم نفس بکشم و این شهر در پالایشگاه احاطه شده است هست. بنابراین شهروندان باید بمیرند تا اینکه صنعت گاز و پتروشیمی تعطیل نشود.

وی با اشاره به اینکه محیط زیست در افکار نیست و باید در عمل اقداماتی صورت بگیرد گفت: مجوز شکار باید داده شود ولی عده ای از خارج از دولت در این خصوص مخالف هایی دارند که کارشناسی نیست.

کلانتری راجع به آتش سوزی های هورالعظیم نیز گفت: این آ تش سوزی ها صد در صد عمدی بوده و 13 روز طول کشیده که دولت عراق اجازه پرواز به هواپیماهای ما بدهد تا نسبت به اطفای حریق اقدام کنند.

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog