شهر کوچک قانون ازدواج شناسنامه قدیمی ترین

شهر کوچک: قانون ازدواج شناسنامه قدیمی ترین پنهان کردن دانشنامه حقوقی حبس ازدواج

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی فرود قیمت‌ها در دو بازار

دلار نیز از مرز ۱۱ هزار تومانی فاصله گرفت و به سوی کانال ۱۰ هزار تومانی رهسپار شد. از جمله عواملی که عقب نشینی تقاضا در بازار را رقم زد، تعمیق بازار دوم و زیاد

فرود قیمت‌ها در دو بازار

فرود قیمت ها در دو بازار

عبارات مهم : بازار

در ابتدای روز گذشته، خبری مبنی بر سهمیه بندی ارزی منتشر شد که این خبر به همراه بعضی از اظهارنظرهای سیاسی، بازارها را در حالت تردید فرو برد؛ ولی هرچه از میانه روز سپری شد، سایه تردیدها از بازارها کوتاه تر و از سطح شاخص های قیمتی کاسته شد. بررسی ها نشان می دهد که در ابتدای روز گذشته معاملات با احتیاط صورت می گرفت؛ ولی بعد از گذر از میانه روز، فروشنده ها دست اوج را در بازار به دست آوردند؛ در نتیجه این اتفاق، قیمت سکه از کانال ۴ میلیون تومانی عقب نشینی کرد و به کانال ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قدم گذاشت.

دلار نیز از مرز ۱۱ هزار تومانی فاصله گرفت و به سوی کانال ۱۰ هزار تومانی رهسپار شد. از جمله عواملی که عقب نشینی تقاضا در بازار را رقم زد، تعمیق بازار دوم و زیاد کردن ریسک قیمتی در بازار ارز و سکه بود.

فرود قیمت‌ها در دو بازار

پیگیری ها نشان می دهد که سرخط های بسته تازه ارزی دولت، بر وجوه کارشناسی شده است قبلی استوار شده است است و طی روزهای گذشته، یک نگاه همگرا میان بانک مرکزی، مجلس و دولت به وجود آمده هست؛ رویکردی که باعث تعمیق بازار دوم و زیاد کردن تعامل دیگر بازیگران خواهد شد. مطابق بررسی ها اگر این بسته در دولت نهایی شود، می توان انتظار داشت که جهت یک دوره، نوسان های قیمتی مدیریت شود.

در پنجمین روز هفته، بازارها فعالیت خود را با احتیاط شروع کردند، ولی هر چقدر به ساعات انتهایی روز نزدیک تر شدیم، فروش های معامله گران سکه و دلار زیاد کردن یافت. روز چهارشنبه دلار معاملات خود را در کانال ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان شروع کرد؛ این ارز در ادامه روز به سوی مرز ۱۱ هزار تومانی حرکت کرد، ولی نتوانست از آن عبور کند و به سرعت به سوی قیمت های ابتدای روز برگشت. در پنجمین روز هفته، واکنش‌ها معامله گران و بازیگران غیررسمی حاضر در بازار عوض کردن کرده بود. معامله گران میل به چندانی به دپوی دلار نداشتند؛ آنها تلاش می کردند در قیمت های پایین تر اقدام به خرید کنند و با نزدیک شدن به مرز ۱۱ هزار تومانی فروشنده شوند.

دلار نیز از مرز ۱۱ هزار تومانی فاصله گرفت و به سوی کانال ۱۰ هزار تومانی رهسپار شد. از جمله عواملی که عقب نشینی تقاضا در بازار را رقم زد، تعمیق بازار دوم و زیاد

البته این رویه قیمتی جهت معاملات بالای ۱۰ هزار دلار صادق بود و افرادی که قصد داشتند مقادیر کمتری دلار بخرند، ارقام بالاتری از قیمت های یاد شده است را پرداخت می کردند. به عنوان مثال، یک خریدار بیان کرد که جهت خرید ۳۰۰ دلار به فروشنده ای با قیمت ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان به توافق رسید. با این حال، در میان معامله گران بزرگ بازار قیمت ها تا ساعت ۵ بعدازظهر از مرز ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان فراتر نرفت و زیاد گرایش به سوی قیمت های پایین داشت. حدود ساعت ۶ بعدازظهر قیمت دلار در بازار در محدوده ۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان بود.

در بازار سکه نیز در ابتدای روز خبری از رفتارهای هیجانی معامله گران سکه نبود. آنها از ابتدای هفته به صورت هیجانی وارد موقعیت خرید شدند و در مقاطعی حتی قیمت سکه را تا کانال ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اوج بردند. روز سه شنبه روز فروش های هیجانی شدید این دسته بود. امری که قیمت سکه را تا ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان نیز در مقطعی پایین برد. روز چهارشنبه قیمت سکه زیاد در دامنه ۳ میلیون و ۹۰۰ تا ۴ میلیون و۱۰۰ هزار تومان جابه جا شد.

با این حال در ساعات انتهایی روز زیاد کردن فروش ها در بازار سکه قیمت این فلز گرانبها را تا کانال ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پایین برد. گروهی باور داشتند، مداخله بازارساز در معاملات فردایی بازار سکه زمینه ساز کم کردن قیمت های نقدی شد. این در حالی بود که گروه دیگری عنوان می کردند، ممکن است اخباری به دست معامله گران سکه رسیده باشد که آنها را در موقعیت فروش قرار داد. بعد از ساعت ۶ بعدازظهر، سکه حتی به محدوده های انتهایی کانال ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عقب نشینی کرد.

فرود قیمت‌ها در دو بازار

یورو نیز که روز چهارشنبه تا عدد ۱۳ هزار تومان اوج رفته بود، در ساعات نهایی روز تا کانال ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان پایین رفت.

به گفته فعالان، زیاد معامله گران در شروع بازار در مورد روند آینده قیمت دچار تردید بودند، درنتیجه جهت میان مدت در موقعیت خرید و فروش قرار نمی گرفتند و زیاد معاملات حالت روزانه داشت. تردید معامله گران از نظر فعالان ناشی از چند سیگنال متناقض بوده هست. به گفته فعالان، گمانه زنی هایی مربوط به تعیین قیمت دستوری در بازار دوم از جمله متغیرهایی بود که انتظارات افزایشی را فعال نگه می داشت. عده ای از فعالان، بیانات مقام های ایرانی راجع به مذاکره با آمریکا را عامل دیگری می دانستند که نوسان گیران با استفاده از آن قیمت دلار را در مرز ۱۰ هزار تومانی نگه داشتند. در این میان، همچنان احتمال برقراری مذاکرات بین دو کشور یکی از بااهمیت ترین مسائلی بود که خریدهای ارزی را با احتیاط روبه رو می کرد. در کنار این، خریدهای بیش از اندازه در روزهای گذشته کمی بازار را با عقب نشینی مواجه کرده است.

دلار نیز از مرز ۱۱ هزار تومانی فاصله گرفت و به سوی کانال ۱۰ هزار تومانی رهسپار شد. از جمله عواملی که عقب نشینی تقاضا در بازار را رقم زد، تعمیق بازار دوم و زیاد

به گفته فعالان، غروب روز سه شنبه موج تازه کاهشی وارد بازار شد که قیمت دلار در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران و مناطق مرزی همسایه را با کم کردن قیمت مواجه کرد. براساس اظهار نظرهای معامله گران ساعت ۱۰ شب روز سه شنبه دلار در معاملات پشت خطی پایتخت کشور عزیزمان ایران تا محدوده ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان عقب نشینی کرده بود. همزمان در معاملات هرات حتی قیمت به زیر مرز ۱۰ هزار تومانی رفت.

این اتفاق موجب شده است بود که انتظارات کاهشی بیش از پیش در میان معامله گران فعال شوند؛ با این حال، در ساعات باقی مانده به آخر روز سه شنبه، نوسان گیران با جوسازی اطراف بعضی اخبار و بیانات قیمت دلار را در مسیر صعودی قرار دادند. به گفته فعالان، از آن جایی که بازارساز نقش چندانی در معاملات بازار آزاد ندارد، نوسان گیران می توانند با برجسته سازی هر خبری قیمت ها را عوض کردن دهند. با این حال، روز چهارشنبه معامله گران احتیاط را کنار نگذاشتند و چندان در موقعیت خرید قرار نگرفتند. در واقع تنها نشانه آنها این بود که با مقاومت در مرز ۱۰ هزار تومانی مانع از افت شدید قیمت دلار شوند.

فرود قیمت‌ها در دو بازار

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | کانال | میلیون | عقب نشینی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog