شهر کوچک قانون ازدواج شناسنامه قدیمی ترین

شهر کوچک: قانون ازدواج شناسنامه قدیمی ترین پنهان کردن دانشنامه حقوقی حبس ازدواج

گت بلاگز فرهنگی هنری رمضان ماه نبوت است

ماه رمضان همان، فرصتی است که خداوند، به بندگانش عطا کرده و مسافران بی قرار مسیر قرب الهی، به سادگی از این وقت گران بها نمی گذرند.

رمضان ماه نبوت است

به گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترتگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ ماه رمضان همان، فرصتی است که خداوند، به بندگانش عطا کرده و مسافران بی قرار مسیر قرب الهی، به سادگی از این وقت گران بها نمی گذرند.
از جمله بندگان عاشق، امام خمینی(ره) بودند. در ادامه صحبت های ایشان در خصوص ماه مبارک رمضان را می خوانیم.

عبارات مهم : ماه رمضان

ماه رمضان مبارك است كه قرآن بر او وارد شده است است و ماه شعبان مبارك است كه ادعيه ائمه(ع) در او وارد شده است هست. ماه مبارك رمضان (است) كه قرآن را وارد كرده است.
ماه رمضان، ماه نبوت است و ماه شعبان، ماه امامت. ماه رمضان، ليله القدر دارد و ماه شعبان، شب نيمه شعبان دارد كه تالي ليله القدر هست. ماه رمضان مبارك هست؛ براي اينكه ليله القدر (دارد) و ماه شعبان مبارك هست؛ براي اينكه نيمه شعبان دارد.
ماه رمضان مبارك هست؛ براي اينكه کم کردن وحي در او شده است است يا به عبارت ديگر، معنويت رسول خدا وحي را نازل كرده است و ماه شعبان معظم هست؛ براي اينكه ماه ادامه همان معنويات ماه رمضان هست. اين ماه مبارك رمضان جلوه ليله القدر است كه تمام حقايق و معاني در او جمع است و ماه شعبان، ماه امامان است كه ادامه همان است.
در ماه مبارك رمضان، مقام رسول اكرم(ص) به ولايت كلي الهي بالاصاله تمام بركات را در اين دنیا بسط داده است و ماه شعبان كه ماه امامان هست؛ به بركت ولايت مطلقه، به تبع رسول اللَّه همان معاني را ادامه مي‏دهد.
پس ماه رمضان ماهي است كه تمام پرده‏ها را دريده است و وارد شده است است جبرئيل امين بر رسول خدا و به عبارت ديگر، وارد كرده است پيغمبر اكرم جبرئيل امين را در دنيا، و ماه شعبان ماه ولايت است و همه اين معاني را ادامه مي‏دهد.
ماه رمضان مبارك است كه قرآن بر او وارد شده است است و ماه شعبان مبارك است كه ادعيه ائمه(ص) در او وارد شده است هست. ماه مبارك رمضان (است) كه قرآن را وارد كرده است.
قرآن مشتمل بر تمام معارف است و تمام ما يحتاج بشر است و ماه شعبان، كه ماه امامان هست، ادامه همان حقيقت است و همان معاني در تمام دوره‏ها. آن چيزي كه در قرآن به طور رازها هست، در ادعيه ائمه ما به طور رازها است.
از بيانات امام خميني (ره) در جمع گروهي از مسوولان نظام (۲۵ فروردين ۱۳۶۶)
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ماه رمضان | رمضان | نبوت | امام خمینی |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog